Znajdź firmę lub wykonawcę w powiecie Ciechanowskim

Dołącz do lokalnych przedsiębiorców!
Od 2016 roku projektujemy, wykonujemy i montujemy gotowe wiązary dachowe oraz konstrukcje szkieletowe. Jesteśmy firmą rodzinną z polskim kapitałem. Posiadamy własne doświadczone ekipy montażystów. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, gdzie wspólnie szukamy najlepszych rozwiązań. Kompleksowo obsługujemy małe indywidualne oraz duże przemysłowe inwestycje. Do łączenia drewna używamy technologii producenta Mitek. Dbając o dobro klienta doradzamy i pomagamy we wszystkich formalnościach dotyczących całego procesu inwestycyjnego.  

WIĄZARY DACHOWE

Projektujemy, wykonujemy i montujemy wiązary dachowe. Gotowy produkt dostarczany jest na teren budowy w postaci elementów prefabrykowanych. Dokładny projekt i precyzyjne przygotowanie każdego elementu pozwala oszczędzić materiały oraz umożliwia szybki montaż nawet tego samego dnia. Wiązary z litego drewna w tej technologii wykonuje się do rozpiętości 30m bez podpory. Wiązary dachowe są to złożone konstrukcje mające zapewnić wsparcie i wytrzymałość dachu. Przenoszą obciążenia z pokrycia dachowego na ściany nośne budynku. Występują w postaci trójkątnych kratownic wykonanych z drewna i połączonych specjalnymi łącznikami. Jako gotowe elementy są transportowane bezpośrednio na plac budowy, co znacząco przyspiesza prace budowlane. Ze względu na ich kształt sprawdzą się przy dachach dwuspadowych. Wiązary dzięki swojej konstrukcji mogę mieć rozpiętość nawet do 18 metrów. Dzięki temu można je zastosować przy małej inwestycji ale i również w dużych obiektach, w których sam dach waży bardzo dużo. Wiązary wykonuje się z wysuszonej tarcicy pochodzącej z drewna świerkowego, które jest bardzo wytrzymałe i łatwo je poddać obróbce. W swoich konstrukcjach wykorzystujemy drewno certyfikowane C24 bezpośrednio importowane ze Skandynawii.  

KONSTRUKCJE SZKIELETOWE

Wykonujemy gotowe konstrukcje szkieletowe w postaci elementów prefabrykowanych dostarczamy i montujemy. W odróżnieniu od tradycyjnej budowy konstrukcje szkieletowe stanowią całość konstrukcji. Można pominąć proces tworzenia tradycyjnego fundamentu i zastosować płytę betonową. Konstrukcje szkieletowe są nowoczesnym sposobem na szybkie stworzenie wymarzonego domu. Konstrukcje szkieletowe stanowią przykład nowej technologii – oddzielamy szkielet (konstrukcję nośną) od elementów wypełniających: ścian lub osłon. ściana szkieletowa składa się z układu pionowych słupów opartych na podwalinie. Budowa domu w technologii szkieletowej trwa bardzo szybko, ponieważ nie wymaga czasochłonnych tzw. robót mokrych. Dachy jest wykonany z wiązarów dachowych, które też bardzo mocno przyspieszają budowę domu. Głównymi zaletami są: krótki czas budowy, możliwość prowadzenia budowy przez cały rok, dobra izolacja termiczna ścian oraz materiały konstrukcyjne przyjazne dla środowiska.